Nacionalinė bibliotekų savaitė Jurbarko krašte


Nacionalinės bibliotekų savaitės proga Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka savo skaitytojams dovanojo visą paletę įvairiausių renginių: balandžio 23 d. bibliotekos darbuotojams vyko mandalų terapija – mandalos piešimas ir spalvinimas, kurią pravedė Klausučių filialo bibliotekininkė Violeta Puzinienė. Po užsiėmimo visų darbuotojų laukė šventinis vakaras „Gyvenimas yra gražus“, kurio metu pasidžiaugėme vieni kitų darbais ir idėjomis, apdovanojome šauniausius darbuotojus ir paskelbėme Metų bibliotekininkę, kuria tapo Veliuonos filialo vyresnioji bibliotekininkė Violeta Šoblinskaitė. Veliuonos filiale ji darbuojasi nuo 2016 m. ir plačiai atvėrė filialo duris visiems, ieškantiems ir naujovių, ir tradicinio žodžio. Džiugu, kad beveik dvigubai pagausėjo narių socialinių tinklų FB grupėje „Veliuonos biblioteka“. Bendruomenė jau įprato, kad šis puslapis praneša ne vien apie renginius, bet informuoja ir kitais svarbiais klausimais. Vis daugiau lankytojų pritraukia Šarūno Šimulyno memorialinė ekspozicija, įrengta filialo Židinio salėje.

2017 m. kartu su Antano ir Jono Juškų gimnazija pradėtas vykdyti naujas projektas „Lietuvių kalbos ir literatūros pamokos“. Vienoje pamokų trečiokai susipažino su kraštietės Danutės Žilaitytės kūryba vaikams, kitoje – pradinukams atskleista lėlių teatro įvairovė.

Vaikams bibliotekininkė Violeta skiria didelį dėmesį: jos iniciatyva į Veliuoną bei Raudonę buvo atvežtas Stalo teatro spektaklis „Pasaka apie karalius“. Pas pačius mažiausius, į Vaikų darželį, kur veikia 2 ugdymo grupės – „Kiškučių“ ir „Pelėdžiukų“, kas dvi savaites su knygomis ateina Pasakų bobutė: bibliotekininkė pavirsta energinga bobute ir vaikams skaito įvairiausias pasakas. Darželinukams per metus perskaitytos 36 pasakos. O pradinių klasių moksleiviai galėjo dalyvauti 2 savaites trukusiame žaidime „Ar būsi bibliotekininkės šešėlis?“, kur vaikai mokėsi, kokia tvarka turi būti bibliotekoje, antspaudavo naujas ir „gydė“ senas knygas, susipažino su katalogais, formuliarų pildymo taisyklėmis ir kt.

Kalbos kultūros metams paminėti vyko puikūs renginiai: popietė „Pilna širdis lietuviškų žodžių“, kitas – „Kalba – mūsų namai“. Pastarajame svečiavosi Kauno rajono mokyklų lituanistai. Kalbos kultūrai puikiai pasitarnavo ir kartu su Veliuonos kultūros centro renginių organizatore Irma Svetlauskiene sukurtas spektaklis „Eglė – žalčių karalienė“ (pagal Salomėjos Nėries pasaką): Veliuonoje gimė ir toliau sėkmingai gyvuos Veliuonos jaunimo poezijos teatras. Premjeros metu Veliuonos kultūros namų salė buvo pilnutėlė, o žiūrovai nesidrovėdami braukė ašaras…

Renginys „Gavėnia su „Karunka“ vyko „Ars Terra“ muziejuje. „Karunka“ – tai Vilniaus maldos ir liaudiško giedojimo grupė. Grupės giesmių tekstai paimti iš vyskupo Motiejaus Valančiaus „Kantičkų“ (XIX–XX a.), J. Tilvyčio – A. Žalvarnio „Giesmyno“ (1930 m.), J. Siniaus parengto giesmynėlio‚ „Į amžinatvę lydint“ (1938 m.) bei kitų giesmynų. Melodijos užrašytos iš kaimo giedotojų įvairiose Lietuvos vietose.

Gegužės mėn. bibliotekoje svečiavosi Kauno rajono lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai, vyko renginys, skirtas kalbos kultūros metams, „Kalba – mūsų namai“. Svečiai supažindinti su Veliuonos krašto kūrėjais. Kalbėta apie P. Cvirką, J. Mačiulį, J. Juškaitį, D. Žilaitytę, Š. Šimulyną, jų prozos ypatumus. Svečiai aplankė Šarūno Šimulyno memorialinę ekspoziciją.

Rugpjūčio 8 d. „Ars Terra“ muziejaus kiemelyje surengta „Palaunagė“ Ievos Simonaitytės garbei, kurioje svečiavosi Vadžgirio vaikų folkloro ansamblis „Šebukai“, taip pat – Kauno nacionalinio dramos teatro aktorė Jūratė Onaitytė.

Rugpjūčio mėn. pristatant Violetos Židonytės akvarelių parodą „Neišsiųsti laiškai“, bibliotekos Židinio salėje įvyko „Sonetų pavakarys“, o rugsėjo 25 d. bibliotekoje, stebint Švietimo ministerijos audito atstovėms, bibliotekoje vyko Liudo Vasario literatūrinis teismas (pagal Vinco Mykolaičio-Putino romaną „Altorių šešėly“), kur bibliotekininkei teko advokatės vaidmuo. Rugsėjo 29 d. įvyko tradicinis novelės  vakaras „Veliuonos novelė – 2017“, kurį Violeta Šoblinskaitė labai gražiai suplanavo ir organizavo kartu su Veliuonos kultūros centru ir vietos bendruomene.  Spalio mėn. židinio salėje atidaryta Mildos Kiaušaitės fotografijų paroda „Įsižiūrėjimai“, žaistas šios jaunos autorės sukurtas Literatūrinis protmūšis.

Lapkričio 13 d. VB filialas minėjo Veliuonos bibliotekos 80-metį „Rudens taku – į biblioteką“. Bibliotekininkė pristatė bibliotekos istoriją, o renginio svečiai – aktoriai Daiva Škelevaitė ir Aleksandras Rubinovas bei fleitininkė Monika Ryškutė.

Renginyje „Kur gyvena pasaka“ pradinių klasių moksleiviai supažindinti su Veliuonos filialo vaikų literatūros kambariu, knygų skaitymo kultūra, skolinimosi iš bibliotekos taisyklėmis. Popietė pradinių klasių moksleiviams „Kai užaugsiu, būsiu…“, skirta Tarptautinei vaikų gynimo ir Apsikabinimų dienoms: Židinio salėje sužaistos „klasės“, kalbėta apie įvairias specialybes. Kiekvieną pirmadienį bibliotekininkė išvyksta aplankyti neįgaliųjų ir senyvo amžiaus skaitytojų: su smagiai riedančia mašinėle (kartu ir Gasparas Aleksa) ji pralekia visais Veliuonos apylinkės keliukais ir išdalija lauktuves – knygas ir kitus leidinius, kad žodžio šviesa džiugintų visus. Visą balandžio 24 d. Jurbarko bibliotekoje svečiavosi Selemonas Paltanavičius. Į pasimatymą su kalnų fotografijomis pakvietė kraštietis fotografas Vytautas Zinkevičius. Receptas „Zomšinis močiutės pyragas“ ir Vilma Samulionytė panardino į filmo „Močiute, Guten Tag!“ keliones ir paieškas. Penktadienį jurbarkiškiai apsilankė nacionalinėje Rygos bibliotekoje, o šventinę savaitę užbaigė Česlovo Stonio poetinė kompozicija „Amžinai, amžinai neramus“. Vadžgirio filiale mamoms surengta miego žaislų siuvimo popietėlė „Iš knygelės – į miegelį“. Lybiškių filiale skaitytojai mokėsi tapybos meno paslapčių kartu su tapytoja Ona Buitkiene. Šimkaičių filiale mažiesiems skaitytojams padovanoti ženkleliai, įrodantys, kad jie yra knygų bičiuliai. Serediškiams suorganizuotas susitikimas su farmakologu, liaudies medicinos ekspertu Vytautu Skirkevičiumi.

 

Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s