Kinas po atviru dangumi


Kretingos miesto 765 m. gimtadieniui ir Lietuvos 100-čiui skirti šventiniai renginiai prasidėjo birželio 1-ąją. Tą dieną Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka kvietė kretingiškius žiūrėti dokumentinį filmą „Sengirė“ ir susitikti su šio filmo režisieriumi Mindaugu Survila. Išvysti poetišką, netipišką filmą apie gamtą, kuris kviečia žiūrovus leistis į begalinę kelionę, susipažįstant su šimtamečių girių gyventojais, rinkosi gausus būrys kretingiškių ir miesto svečių.

Lietuviška „Sengirė“ – tai kvietimas pažinti pasaulį, kuris paslėptas nuo daugelio akių. Pasaulį – kupiną begalinių atradimų ir netikėtumų. Šis filmas nufilmuotas paskutiniuose išlikusiuose senosios girios plotuose Lietuvoje. 2017 m. pristatytas filmas jau sužavėjo tarptautinę auditoriją, tačiau artimiausias turėtų būti kiekvienam lietuviui.

Režisierius Mindaugas Survila per dokumentinės poemos pristatymą pabrėžė, kad vienas iš šio filmo kūrimo tikslų – atkreipti žmonių dėmesį į sparčiai nykstančių miškų plotus Lietuvoje. Siekiant ne tik šviesti visuomenę, bet ir veikti, pusę uždirbtų pinigų „Sengirės“ kūrybinė komanda skirs senų miškų įsigijimui. „Mes suprantame, kad miškai labai brangūs ir įstengsim įsigyti tik palyginus labai nedidelį plotą, bet tai parodys, kad ne valdžia ar kaimynas, bet mes patys galime prisidėti prie to, ką turės mūsų ateities kartos“, – kalbėjo filmo režisierius Martynas Survila.

Už kadrinio balso nebuvimas, beveik ranka pasiekiami bei stiprūs girios ir jos gyventojų garsai, kamera užfiksuotos akimirkos prikaustė visų dėmesį prie pripučiamo lauko kino ekrano vaizdo. O  ore tvyrojusi tyla, tarsi išnaikino laiko ribą ir begalinį tempą.

 

Inga Tirevičiutė

Kretingos rajono savivaldybės

Valančiaus viešosios bibliotekos

Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui

 

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s