Projektas, populiarinantis pirmąją lietuvių kultūros istoriją Skuode


IF

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka 2015 metų pabaigoje pradėjo įgyvendinti Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „Simono Daukanto „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“ – pirmoji lietuvių kultūros istorija: aktualizavimas ir populiarinimas“. Pirmajame jo etape, tų pačių metų gruodžio mėnesį Skuodo meno mokykloje surengta mokslinė konferencija „Simonas Daukantas ir pirmoji lietuvių kultūros istorija“, kurioje paskaitas skaitė istorikai, mokslininkai ir Simono Daukanto paveldo tyrinėtojai. 2016 metais vyksta antrasis projekto etapas – kilnojamos parodos (stendų), pasakojančių apie S. Daukanto gyvenimą ir kūrybą, parodančių jo reikšmę Lietuvos kultūrai ir istorijai „Simonas Daukantas ir „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“ – pirmoji lietuvių kultūros istorija“, pristatymas. Parodoje, susidedančioje iš keturiolikos stendų, didžiausias dėmesys skiriamas rašytojo ir istoriko reikšmingiausiam kūriniui „Būdas senovės lietuvių kalnėnų ir žemaičių“. kuris įvardijamas kaip pirmoji lietuvių kultūros istorija ir kuriam 2015 m. sukako 170 metų .Su šia informatyvia paroda buvo ir ateityje bus supažindinti ne tik skuodiškiai, bet ir kitų Žemaitijos rajonų bibliotekų lankytojai.

Kovo 24 d. 17 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos darbuotojos: direktoriaus pavaduotoja Renata Griciūtė, vyriausioji metodininkė Gražina Daukantienė, vyresnioji bibliotekininkė-LIBIS administratorė Aušra Tiškienė bei Senamiesčio filialo vyresnioji bibliotekininkė Silvija Puškorienė surengė parodos pristatymą Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Renginio pradžia pažymėta iškilia muzikine nuotaika, kurią dovanojo Mažeikių muzikos mokyklos smuikininkės Kristina ir Indrė. Pristatymo metu mažeikiškiai ne tik susipažino su Simonui Daukantui skirtomis, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos projekto veiklomis, bet ir su rašytojo biografija, asmenybe, kūryba. Apie ilgai brandintą idėją surengti tokią parodą ir netikėtai gimusį projektą pasakojo Renata Griciūtė. Pristatymą vedusi ir reikšmingąjį „Būdą senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“ analizavusi, Aušra Tiškienė pažymėjo, kad paroda pirmą kartą iškeliavo už rajono ribų ir mažeikiškiai ją pamatys pirmieji. Gražina Daukantienė supažindino su didžiojo žemaičio, įrodžiusio, kad lietuvių tauta turi ne tik gražią, skambią kalbą, bet ir ne mažiau garbingą istoriją, biografija. Ištraukas iš pirmosios lietuvių kultūros istorijos skaitė Silvija Puškorienė. Susitikimui artėjant į pabaigą, dalyviai, teisingai atsakę į Aušros pateiktus klausimus apie S. Daukantą ir jo kūrybą, laimėjo prizus. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas laikinai einanti Irena Atkočaitienė, dėkodama kolegėms už įdomų renginį, pastebėjo, kad tokios didelės parodos jų bibliotekoje dar nėra buvę. Kilnojama paroda, įamžinanti Simono Daukanto ir jo kūrybos atminimą, Mažeikiuose puikavosi iki balandžio vidurio.

Gegužės 11 d. 17 val. kilnojama paroda, skirta iškilaus žemaičio Simono Daukanto kūriniui „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“, pristatyta Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešojoje bibliotekoje. Skaitykloje susirinkusiems renginio lankytojams Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos darbuotojos Renata Griciūtė, Aušra Tiškienė ir Gražina Daukantienė pasakojo apie projekto idėją, Simono Daukanto gyvenimą ir jo kūrybą. Silvija Puškorienė paskaitė ištraukų iš garsiojo kūrinio „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“. Vėliau renginio dalyviai atsakinėjo į Aušros pateiktus klausimus, susijusius su Simono Daukanto kūryba ir laimėjo prizus. Skuodiškių parodos pristatyme dalyvavo ir Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, kuri tarė sveikinimo žodį, džiaugėsi bibliotekininkų veikla bei įteikė gėlių. Visada skuodiškius svetingai sutinkantys, Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas bei jo pavaduotoja Diana Ciparienė, dėkodami Skuodo bibliotekininkėms už kilnojamos parodos „Būdas senovės lietuvių kalnėnų ir žemaičių – pirmoji lietuvių kultūros istorija“ pristatymą, padovanojo gėlių, o prisiminimui abiejų bibliotekų darbuotojai įsiamžino nuotraukoje.

Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė
Gražina Daukantienė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s