Europos diena Kretingos bibliotekoje


Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka sveikino Lietuvą su Europos diena, kviesdama į gausybę renginių, vykusių gegužės 9-21 dienomis.
Gegužės 9 dieną Kretingos bibliotekoje vyko kūrybiniai užsiėmimai „Atvirlaiškis 100-ojo gimtadienio proga“. Jų metu Kretingos M. Daujoto pagrindinės mokyklos ketvirtokai prisiminė žinias apie Europos Sąjungą, sužinojo, kurios valstybės kaimynės 2017-2018 m. taip pat švenčia nepriklausomybės atkūrimo šimtmečius bei buvo pakviesti sukurti šios valstybėms sveikinimo atvirlaiškius. Kūrybinio užsiėmimo metu buvo naudojami objektai, susiję su Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Suomijos valstybingumo simbolika, tautiniais atributais. Atvirlaiškių gamybos užsiėmimą vedė menininkė Rasa Lazdauskaitė, kuri vaikus mokė dar nebandytos lako liejimo ant vandens technikos. Atvirlaiškiai skirti penkioms valstybėms yra patalpinti bibliotekos Facebook paskyroje, o daugiausia simpatijų sulaukę darbai keliaus kaip sveikinimai į atitinkamų šalių ambasadas Lietuvoje.


Europos dienos proga Kretingoje viešėjusi Seimo narė, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja Aušra Maldeikienė bendravo su kretingiškiais bei atsakinėjo į jiems aktualius klausimus. Buvo paliestos aktualios visuomenei temos – brexit, kiek duodame ES ir kiek gauname, pensijų kaupimo sistema ir kiti su Europos ir Lietuvos politiniu gyvenimu susiję klausimai bei ateities perspektyvos.
Šventinę Europos dienos savaitę Kretingos bibliotekoje vyko susitikimas su VDU profesoriumi, atradusiu Lietuvos Nepriklausomybės akto orginalą, Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo kalbama apie Nepriklausomybės aktą, jo reikšmę, signatarus, to meto politinę situaciją, akto dingimą, paieškas, atradimą bei išleistą knygą „99 metai po įvykio“.
Europos dieną minėjo ir šukiškiai. Kretingos bibliotekos Šukės filialo bibliotekininkė bendruomenės nariams papasakojo apie Europos Sąjungą, jos piliečių teises, savanorystę, tolerancijos svarbą. Vakare visi dalyvavo gėlių sodinimo akcijoje – „Žiedai Europai“. Renginio metu buvo sodinamos žydinčios gėlės, iš kurių kompozicijos buvo sudarytas vientisas ES vėliavos paveikslas.
Europos savaitę kretingiškiai buvo kviečiami mokytis šokių žingsnelių ir tuo pačiu susipažinti su skirtingų šalių kultūromis, temperamentu, mentalitetu. Šis meninės saviraiškos bei pilietiškumą ugdantis renginys skatino domėtis kitų kultūrų šokiais, populiarinti bei sąmoningai ugdyti kultūrinę kompetenciją. Pažinti kitų šalių kultūras, tradicijas šokio žingsnelio pagalba mokė ir kartu su kretingiškiais šoko Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblio „Žuvėdra“ šokėjas Dmitrij Popov.
Bibliotekos lankytojai, svečiai taip pat turėjo galimybę išgirsti kaip pasigaminti išskirtinę, unikalią, asmeniškai tinkančią arbatą, apie žoleles stiprinančias imunitetą ir šaltos arbatos receptus. Apie arbatžolių galią ir poveikį pasakojo Žolinčių akademijos prezidentė Danutė Kunčienė.
Europos savaitės renginiuose dalyvavo įvairaus amžiaus bendruomenių nariai, kurie buvo įtraukti į aktyvią, šviečiamąją ir kūrybinę veiklą, kuri leidžia labiau pažinti Europą ir įprasminti šios šventės reikšmę suvokiant Europos tautų įvairovę ir ieškant bendrumo.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
M. Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s