Kretingos M. Valančiaus viešoji biblioteka kviečia Lietuvos Nacionalinę bibliotekų savaitę švęsti kartu


 18-ąjį kartą minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet tradiciškai prasideda balandžio 23-iąją – UNESCO minimą Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną. Jos šūkis – „Kartu mes kuriame ateitį“.

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje šventinę savaitę atvers netradicinė paroda „Suasmenintas knygos veidas“. Šios parodos idėja įgyvendinta viešosios bibliotekos Edukacijos centre vykusioje žaismingoje fotosesijoje, kurios tikslas – prisijungti prie visame pasaulyje sparčiai išpopuliarėjusio fotografavimosi būdo #bookface principu ir kitaip pažvelgti į platų knygų pasaulį. Fotosesijos dalyviai buvo fotografuojami uždengus dalį arba visą veidą knygos viršeliu ir stengiantis panaikinti esamas linijas tarp tikrovės ir vaizduotės. Kemel photography fotografai padėjo profesionaliai įamžinti knygos viršelio ir žmogaus kompoziciją.

Balandžio 23–27 dienomis biblioteka kvies ir į kitus Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei skirtus renginius. Moterims, mamoms skirtas psichologės, knygų „(Ne)tobulos mamos užrašai“ ir „(Ne)tobulos moters užrašai“ autorės Ramunės Murauskienės klausimų ir atsakymų vakaras „Kaip gyventi laimėje?“. Edukacijos centre 12–35 metų jaunimas dalyvaus kūrybinėse dirbtuvėse „Lietuvos žemėlapio kūrimas“. Rašytoja Rebeka Una susitiks su mažaisiais bibliotekos skaitytojais, o paaugliams pristatys 2015-ųjų Metų knygą „Atjunk“. Kretingiškiams bus surengti mokymai „Finansai: 10 patarimų, kaip sutaupyti versle?“, dokumentinio filmo „Šimtamečių godos“ peržiūra ir diskusijos. Bibliotekų savaitę vainikuos susitikimas su bestselerio „Laimingi šunsnukiai“ autoriumi, verslininku, gyvenimo koučeriu Alex Monaco.

Detalesnę informaciją apie Bibliotekų savaitės renginius galima rasti Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos interneto svetainėje ar Facebook paskyroje.

 

Inga Tirevičiutė

Kretingos rajono savivaldybės

Valančiaus viešosios bibliotekos

Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui

 

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s