Nacionalinė viktorina apie Lietuvą


2018 m. sausio 27 d. į Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešąją biblioteką buvo kviečiami Kretingos rajono gyventojai pasitikrinti žinias apie Lietuvą ir dalyvauti Valstybės šimtmečio žinių patikrinimo apie Lietuvą konkurse – Nacionalinėje viktorinoje.

Valstybės šimtmečio proga sužinoti daugiau apie Lietuvą susirinko kretingiškiai, kuriems  patinka intelektualūs televiziniai žaidimai, dalyvaujantys protų kovose ir tiesiog smalsūs bei norintys pažinti geriau savo gimtąją šalį. Nacionalinės viktorinos žaidime, Kretingoje, daugiausia taškų surinko Jonas Palys, antrąją vietą užėmė Juozas Pelionis ir trečioji vieta atiteko Jūratei Balčytienei.

Iš viso dalyvių laukė 240 klausimų, suskirstytų į 8 temas – kultūra, istorija, gamta, visuomenė ir t. t. Visi klausimai buvo susiję su Lietuva ir lietuviais. Atsakyti į klausimus dalyviai turėjo dvi valandas laiko.

Nacionalinė viktorina anksčiau jau buvo rengiama 2013 m. ir 2014 m. Lietuvos šimtmečio proga ji sugrįžo atsinaujinusi. Jos formatas buvo toks pat kaip Pasaulio viktorinos čempionato – kiekvieną vasarą vykstančios pasaulinės viktorinos, kurioje varžosi žaidėjai iš daugiau nei 40-ies šalių visame pasaulyje.

 

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s