Į Palangos viešąją biblioteką atkeliavo Sigutės Ach paroda „Sparnuotai ir nerimtai“


Nuo sausio 18 dienos Palangos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje veikia nauja žinomos lietuvių dailininkės Sigutės Ach paroda. Sigutė Ach – dailininkė ir iliustruotoja, Lietuvoje žinoma jau daugiau nei 20 metų. Kūrėja mylima ne tik už simpatiškus sparnuotus personažus, bet ir už jaukius ir romantiškus tekstus, šildančius širdis ir vaikams, ir suaugusiesiems.

Nuo 1995 m. Sigutė Ach piešia, iliustruoja ir kartais rašo knygas vaikams, piešia atvirukus, kuria ir veda edukacines programas, dalyvauja meniniuose ir kultūriniuose projektuose.

 

2001 m. Arvydas Vereckis įkūrė leidyklą „Nieko rimto“ ir išgarsino Sigutės Ach vardą visoje Lietuvoje. 14-uosius metus skaičiuojančios leidyklos „Nieko rimto“ erdvėje pasaulį išvydo šimtai Sigutės Ach atvirukų, daugybė dailių smulkmenų, 28 iliustruotos knygos, trys iš jų – pačios rašytos.

2015 m. romantiški Sigutės Ach personažai apsigyveno ant porcelianinių puodelių – tai, pačios autorės žodžiais tariant, „įdomi ir žadinanti vaizduotę sritis“. Jau yra gimę apie 40 puodelių, papuoštų dailininkės sukurtais piešiniais.

2009 m. įkurtos atviros Sigutės Ach dirbtuvės „Menų valtys“ – tai „dirbtuvės ant ratų“, keliaujančios po Lietuvos mokyklas ir bibliotekas, aplankančios lietuvių bendruomenes užsienyje. Sigutė Ach veda autorines edukacines programas „Knygos kelias“ (skirta skatinti vaikus skaityti) ir „Nerimtieji paišymai“ (skirta ugdyti vaikų ir suaugusiųjų kūrybingumą).

2012–2016 m. po Lietuvos bibliotekas ir mokyklas keliauja Sigutės Ach parodos, skirtos ugdyti vaikų meninį suvokimą ir pristatyti Sigutės Ach kūrybą.

Ši paroda – viena iš trijų, šiuo metu keliaujančių Lietuvoje.

Dailinininkės Sigutės Ach parodą „Sparnuotai ir nerimtai“ sudaro iliustracijos (originalai) iš jos iliustruotų knygų „Bitė Maja“, „Motulės Žąsies pasakos“, „Septintoji princesė“, „Mažoji siuvėja“, „Miegančios boružės“, „Ambrozijus pradeda pirmas“. Keliuose lakštuose sukomponuoti atvirukams skirti piešiniai. Ant kiekvieno parodinio lakšto pačios autorės ranka parašyti komentarai – neskubrus pasakojimas apie kūrybą, apie tai, koks jausmas keliauti į išgalvotą istoriją ir kurti jai iliustracijas. Jautrūs Sigutės Ach tekstai papildo piešinius, nukelia žiūrovą į spalvotą ir nuoširdų menininkės pasaulį. Leidykla šią parodą paruošė keliauti po Lietuvos bibliotekas ir kitus kultūros židinius.

Maloniai kviečiame apsilankyti vaikų literatūros skyriuje ir pasidžiaugti pasakiškais Sigutės Ach darbais.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s