Vaikų kūryba – Astridai Lindgren


2017 m. lapkričio 7 d. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos 4 klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime, skirtame Astridos Lindgren 110-osioms gimimo metinėms. Vaikų literatūros centro vyr. bibliotekininkė Danutė Žiobakienė papasakojo apie garsios švedų rašytojos, kūrusios tik vaikams ir jaunimui, gyvenimą ir kūrybinę veiklą. Mokiniai susipažinę su Astridos Lindgren kūryba su malonumu prisiminė pasakojimus apie linksmus, išradingus, drąsius išdykėlius – Lotą, Pepę, Emilį, Karlsoną, nykštuką Nilsą ir kitus.

Po linksmos dainelės apie Karlsoną vyko nuotaikinga viktorina, kurios metu mokiniai įtvirtino žinias apie garsiąją rašytoją bei jos knygas. Ketvirtokai, pasidalinę į komandas – „Pepės Ilgakojinės“, „Mažieji plėšikai“, „Karlsono gerbėjai“, „5 broliai Liūtaširdžiai“, – turėjo atlikti užduotį – sujungti knygos pavadinimo pradžią ir pabaigą. Atsakydami į klausimus mokiniai pasinėrė į fantazijos pasaulį. Tai padėjo moksleiviams laisvai reikšti jausmus, mintis, analizuoti ir apibendrinti.

Antroje renginio dalyje bibliotekininkė vaikus mokė kaip sukurti ir apipavidalinti knygelę. Pirmiausia mokiniai susipažino kas rašoma ant viršelio, į antraštinį lapą. Gavę susegtų lapų šūsnį – kūrė knygelę patys – užrašė savo vardą, knygutės pavadinimą, kaip knygučių iliustruotojai pasirašė patys ir, žinodami, kad knygos išleidžiamos leidyklose, bibliotekininkę nustebino originaliai sugalvotais leidyklų pavadinimais. Ketvirtokai gavo užduotį knygelėse užrašyti savo kūrybos istorijas ir atnešti jas į biblioteką. 2017 m. lapkričio 14–29 d. Vaikų literatūros centre vyks vaikų kūrybos paroda „Mes išdykę pramuštgalviai“, kurioje bus eksponuojamos vaikų sukurtos knygelės.

Prieš atsisveikinant vaikai norėjo garsiai paskaityti ištraukas iš Astridos Lindgren knygų, ir šis noras buvo išpildytas. Tikimės, kad ši literatūrinė pamoka paskatins vaikus domėtis skaitymu, tobulės rišlios kalbos įgūdžiai. „Knyga, knyga, dar kartą knyga. Niekas taip neišjudina ir neugdo vaiko fantazijos kaip knyga“ (A. Lindgren).

Astrida Lindgren – švedų rašytoja, kūrusi vaikams. Viena žymiausių vaikų rašytojų pasaulyje – jos kūriniai išversti daugiau nei į 85 kalbas. Ji parašė daugiau kaip 70 labai įdomių kūrinių vaikams. Pagal juos sukurti filmai, serialai, spektakliai. Rašytoja sukūrė tokius legendinius personažus kaip Pepė Ilgakojinė, Karlsonas bei Emilis iš Lionebergos.

 

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s