„Proza skaitoma rudenį“ Klaipėdoje


Tai ne absoliutus teiginys, paremtas „Eurostato“ ar „Vilmorus“ apklausomis. Aiman, niekas net nedrįsta abejoti, kad gera proza skaitoma ištisus metus – žiemą spaudžiant speigams, pavasarį siaučiant peršalimo ligoms, vasarą lepinantis paplūdimiuose ir, suprantama, rudenį, kai anksti pradeda temti. Taigi, tai ne teiginys, o šventės pavadinimas. Šventės, kada sukrunta prozos rašytojai ir skrebena plunksnas, baksnoja kompiuterio klavišus, kurdami trumpus tekstus konkursui „Balti praėjusios vasaros debesys“. Patyrę prozos meistrai varto savo kūrybinį kraitį, ieškodami ką paskaityti susitikimuose su gerbėjais.

Prozos šventė Klaipėdoje prasidės lapkričio 6 d. ir tęsis visą savaitę. Šį kartą po žymaus, bet anksti mus palikusio prozininko Antano Ramono ženklu. Ta proga iš Vilniaus atvyksta grupė jo buvusių bendradarbių žurnale „Metai“ (beje, pavadinimą žurnalui, kuris kažkada vadinosi „Pergalė“, pasiūlė Antanas Ramonas) bei kolegų: redaktorius Antanas Šimkus, Vytautas Martinkus, Laura Sintija Černiauskaitė, Birutė Jonuškaitė. Jie prisimins kolegą bei pristatys žurnalą. Miesto mokyklose vyks literatūros pamokos, kurias ves vietiniai ir atvykę rašytojai, numatomos išvykos į rajonus – vietas, susijusias su rašytoju Antanu Ramonu.

Lapkričio 10 d. 15 val. ant pastato (Aukštoji g. 9) bus „grąžinta“ skola ilgamečiui Klaipėdos rašytojų vadui Rimantui Černiauskui ir atidengta jau keletą metų kurta atminimo lenta, kurią sukūrė Adomas Skiezgilas, o vakare Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks baigiamieji skaitymai, kurių metu bus paskelbti trumpo prozos kūrinio konkurso rezultatai ir apdovanoti nugalėtojai.

 

Šventės organizatoriai: Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius

Rėmėjai: Klaipėdos miesto savivaldybė

Partneriai: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės, Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio ir Šilutės rajono Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos, žurnalas „Metai“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s