Dedikacija Ievai Simonaitytei


Baigiantis jubiliejiniams Ievos Simonaitytės metams Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešoji biblioteka rugsėjo 20 d. pakvietė neringiškius į Eduardo Jonušo namus pasiklausyti aktorės Virginijos Kochanskytės parengtos literatūrinės programos “Ak, buvo taip…”

E.Jonušo dirbtuvės tyloje aktorės Virginijos Kochanskytės skaitomos ištraukos iš romanų, laiškų, atsiminimų skambėjo itin įtaigiai. Tarytum aktorė pati panoro padiskutuoti su lietuvininke rašytoja ir sužinoti, o kaip ir kodėl viskas buvo… Dviejų skirtingų kartų menininkių – aktorės ir rašytojos dialogas vis labiau ir labiau įtraukė klausytojus, nepalikdamas nei vieno abejingo. Galingas gražaus žemo tembro Virginijos Kochanskytės balsas perdavė Ievos Simonaitytės kūrybos ir gyvenimo aistrą. Pajautėme, kokia aktorei artima yra gaivalinga Ėvės Simonaitytės meninė prigimtis (už šią programą, įskaitytą į plokštelę, V.Kochanskytė yra pelniusi Ievos Simonaitytės literatūrinę premiją).

V.Kochanskytė sakė, jog jai buvę malonu skaityti dailininko E.Jonušo namuose, ypač po to, kai sužinojo, jog E. Jonušas bičiuliavosi su I.Simonaityte, yra nutapęs jos portretą. I.Simonaitytė yra lankiusis ir kitų nidiškių – Krištapavičių namuose senojoje Nidos girininkijoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s