Brolis Bernardas Belickas dalinosi savo poetinės kūrybos vaisiais


Kaip ir kiekvienais metais, birželio mėnesį visoje Lietuvoje vyksta garsūs Šv. Antano atlaidų ir Kretingos miesto šventės renginiai. Vienas gražiausių Vakarų Lietuvos miestų – Kretinga – kasmet tampa idealia vieta susitikti tiems, kurie išsiilgę savo gimtinės, tiems, kam brangus šis Žemaitijos kraštas, ir visiems, kurie nori atrasti, susipažinti su miestu, pajusti jo ypatingą dvasią. Šiais metais ši šventė ypatinga minimu Kretingos bažnyčios 400 metų jubiliejumi.

2017 m. birželio 7 d. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje įvykęs brolio pranciškono, diakono, poeto Bernardo Belicko kūrybos vakaras pradėjo Kretingos miesto šventinių renginių ciklą.

Šią popietę brolis Bernardas Belickas dalinosi savo kūryba, gimstančia iš kasdienybės akimirkos, įspūdžio, iš tam tikrų motyvų ir iš išgryninto jausmo. Renginio svečius savo įkvepiančia kalba bei kūryba žavėjęs pranciškonas paliko neišdildomą įspūdį ir sukūrė tikrą šventę. Susirinkusiuosius savo eilėmis vedė per kertinius gyvenimo pamato akmenis: meilę, tikėjimą, pasitikėjimą, garbę. Eilėmis buvo vedama didikų Chodkevičių, šviesaus atminimo brolių pranciškonų keliautais keliais Kretingoje. Buvimą tarp žmonių laikydamas džiaugsmu brolis Bernardas Belickas teigė, jog kiekvienas gyvas susitikimas su žmonėmis jam yra šventė. Jis be galo džiaugėsi matydamas taip gausiais susirinkusius jo kūrybos gerbėjus ir palaikytojus.

Į Bernardo Belicko skaitomos poezijos eiles įsiliejo Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos narių Veronikos Šlionskytės ir Aurimo Stonio atliekama muzikinė programa.

Brolį Bernardą Belicką sveikino Kretingos Apreiškimo parapijos klebonas, pranciškonas Antanas Blužas, Kretingos rajono savivaldybės vicemerė Danutė Skruibienė, Kretingos rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Raimunda Ruškuvienė, Kretingos rajono savivaldybės tarybos narė Dalia Martišauskienė, Kretingos rajono savivaldybės tarybos narė Jūratė Sofija Laučiūtė, Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas ir kiti svečiai.

Padėkos žodžius tarusieji džiaugėsi, kad brolis Bernardas Belickas yra aktyvus Kretingos miesto bendruomenės narys, atstovauja brolius pranciškonus įvairiuose kultūros renginiuose, mokyklose ir kitose įstaigose. Dėkojo už tai, jog įtaigiu poetiniu žodžiu praturtina daugybę susitikimų ir paperka kiekvieną savo nuoširdumu, paprastumu.

Kretingos miesto šventės proga Kretingos bibliotekos Kraštotyros-informacijos skyrius parengė parodų ciklą „Kretinga – Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos pranciškonų šv. Kazimiero provincijos lopšys“. Šiuo metu bibliotekoje eksponuojama paroda, skirta vienuoliams pranciškonams poetams. Joje galima susipažinti su tėvo Leonardo Andriekaus ir brolio Bernardo Belicko gyvenimo ir kūrybos keliais.

 

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui
Vilniaus g. 8, Kretinga, LT-97108
tel.: (8 445) 78984

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s