Poezija ne tik sūpavo, bet ir budino


Gegužės 26 dieną į Skuodo rajoną dalyvauti Poezijos Pavasario renginiuose atvyko ištisas poetų desantas – tai Saulius Vasiliauskas, Viktoras Rudžianskas, Sigitas Poškus, Dainius Gintalas, Alvydas Šlepikas, Almis Grybauskas ir Justinas Kubilius. Eilės skambėjo ir lietuviškai, ir žemaitiškai. Stebino tik tai, jog šiais metais eiles lyriškiesiems gyventojams dovanojo vien vyrai. Tačiau mažai stebino tai, jog tarp sparnuotų žodžių gerbėjų daugumą vis dėlto sudarė dailiosios lyties atstovės. Poetai, pasidaliję į dvi grupes, dieną lankėsi Ylakiuose bei Daukšiuose, o vakare visi susirinko į Lenkimų pušyne prie tvenkinio esančią aikštelę. Čionai atvyko ne tik būrelis lenkimiškių, bet ir prisistatė poezijos gerbėjai iš Skuodo miesto bei kitų šio krašto vietų.

Jei dalis skaitomų eilėraščių savuoju žodžių žaismu klausytojus nulydėjo į savotišką transą, kuris leido nors trumpam atsijungti nuo supančios aplinkos, tai buvo ir tokių, kurie išjudino širdis plakti smarkiau bei pabudino norą nuskrieti kartu su poeto paleistais į erdvę žodžiais. 

Anot poeto Dainiaus Gintalo, poezija – ne budizmas, o budinimas. Ir jis buvo teisus. Poezija tikrai budino prisnūdusias sielas ir spalvino gyvenimą tokiomis spalvomis, kurias ne kiekvienos akys pilkoje kasdienybėje įstengia pamatyti.

 

Skuodo raj. savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos
 Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s