Informacija apie Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos 2017 m. įgyvendinamus projektus


PROJEKTAS „Atrask neatrastus savo gebėjimus bibliotekoje“

Projekto tikslas – skatinti šeimų užimtumą meninėmis ir kūrybinėmis veiklomis, kurių metu svarbiausia būtų ne galutinis rezultatas, o pats kūrybos vyksmas, išgyventos emocijos.

Projekto trukmė: 2017 m. kovo mėn. – 2017 m. gruodžio mėn.

Projektą remia: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Projekto partneriai: Skuodo rajono Gėsalų bendruomenė, Skuodo rajono Vižančių kaimo bendruomenė, Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokykla, Skuodo dekanato šeimos centras.

Trumpas projekto pristatymas: projektu siekiama spręsti užimtumo trūkumo šeimose problemą: sudominti ir padėti rasti bendrų pomėgių, naujų laisvalaikio praleidimo būdų, netgi įgyti naujų įgūdžių bei panaudoti juos šeimos finansinio gėrio kūrimui. Šeimoms bus pasiūlyti edukaciniai kūrybiniai užsiėmimai: sausasis ir šlapiasis vėlimas iš vilnos, dekupažas, dirbiniai iš odos, floristika, sutažas, tapyba ant šilko, mezgimas ir nėrimas su karoliukais ir kauline adata, audimas, dekoratyviniai dirbiniai iš cemento. Užsiėmimai, kuriuos ves patyrę, kvalifikuoti kūrėjai, vyks Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio, Vižančių, Pašilės ir Gėsalų filialuose.

PROJEKTAS „Mūsų stiprybė – kalboje ir kultūroje“

Projekto tikslas – atskleisti Skuodo krašto kultūros savitumą ir išskirtinumą kitiems Lietuvos etnokultūriniams regionams bei skatinti Skuodo žemaičių kūrybiškumą ir saviraišką. Užmegzti kultūrinius ryšius su kitų Lietuvos etninių regionų bibliotekomis ir Žemaičių kultūros draugijos Vilniaus skyriumi.

Projekto trukmė: 2017 m. kovo mėn. – 2017 m. gruodžio mėn.

Projektą remia: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Projekto partneriai: Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Žemaičių kultūros draugijos Vilniaus skyrius, nepriklausomas Skuodo rajono laikraštis „Mūsų žodis“.

Trumpas projekto pristatymas: projektu siekiama atskleisti savo krašto kultūros savitumą ir išskirtinumą kitų Lietuvos regionų gyventojams bei įtraukti į bendrą veiklą tų regionų bibliotekas, kitas organizacijas. Skuodo krašto kultūra bus populiarinama su projekto partnerių pagalba, organizuojant renginius Trakų ir Zarasų rajonų savivaldybių viešosiose bibliotekose bei Žemaičių kultūros draugijos Vilniaus skyriuje. Skuodiškiai šių vietovių gyventojams pristatys turtingą įvairiais žanrais etnokultūrinę programą, kurią pateiks tarmiškai rašantys literatai, skaitovai, dainininkai, muzikantai bei kiti savo etninio identiteto puoselėtojai ir propaguotojai.

 

PROJEKTAS „Senųjų tradicijų pėdsakais“

Projekto tikslas – Skatinti kaimuose gyvenančių vaikų ir jaunimo dalyvavimą tradicinių amatų populiarinime, supažindinant juos su senaisiais amatais ir jų gaminimo būdais bei suteikiant jiems galimybę įdomiai ir prasmingai praleisti laisvalaikį.

Projekto trukmė: 2017 m. rugpjūčio mėn. – 2017 m. gruodžio mėn.

Projektą remia: Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių aktyvinimo veiklų fondas.

Projekto partneriai: Skuodo rajono Rukų kaimo bendruomenė, Skuodo rajono Barstyčių kaimo bendruomenė, Skuodo rajono Šačių kaimo bendruomenė, Skuodo rajono Šliktinės kaimo bendruomenė.

Trumpas projekto pristatymas: Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos projekto „Senųjų tradicijų pėdsakais“ edukacinės veiklos padės nukreipti vaikų ir jaunimo užimtumą reikiama linkme, leis iš arčiau susipažinti su tradiciniais senoviniais amatais ir rankdarbiais. Įgyvendinant šį projektą, vaikams ir jaunimui bus suorganizuoti įvairūs edukaciniai užsiėmimai: „Prakalbinkim molį“, „Mediniai stebuklai drožiniuose“, „Viskas iš vytelių“, „Auskit, riškit mano rankos“, „Riešinės – šilta ir gražu“. Edukaciniuose užsiėmimuose dalyvavę vaikai ir jaunimas laisvalaikiu užsiims turininga veikla, išmoks daryti įvairius darbelius, kuriais papuoš savo gyvenamą aplinką ir buitį. Šios veiklos suvienys vaikus ir jaunimą komandiniam darbui, ugdys draugiškumą, atsakingumą, suteiks galimybę atskleisti savo gebėjimus ir talentus.

PROJEKTAS „Iššūkis „Būti sveikam“ – priimtas“

Projekto tikslas – Gerinti kaimų bendruomenių gyvenimo kokybę, suteikiant jiems teorinių ir praktinių sveikatos stiprinimo žinių, ugdant sveiko gyvenimo įpročius bei organizuojant naujas laisvalaikio praleidimo formas.

Projekto trukmė: 2017 m. gegužės mėn. – 2017 m. gruodžio mėn.

Projektą remia: Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių aktyvinimo veiklų fondas.

Projekto partneriai: Skuodo rajono Mosėdžio miestelio bendruomenė, Skuodo rajono Daukšių kaimo bendruomenė, Skuodo rajono Šauklių kaimo bendruomenė.

Trumpas projekto pristatymas: Projektu siekiama atkreipti bendruomenės narių dėmesį į sveiką gyvenseną, skatinti jų fizinį aktyvumą, bendruomeniškumą, suteikti naujų žinių bei organizuojant įvairias veiklas supažindinti su naujomis laisvalaikio praleidimo formomis. Įgyvendinant projektą kaimų bendruomenių nariams bus organizuojamas pažintinis žygis dviračiais, šiaurietiško ėjimo mokymai, susitikimai su garsiu liaudies medicinos ekspertu, farmacininku, žolininku, Tibeto medicinos žinovu Virgilijumi Skirkevičiumi. Projekto „Iššūkis „Būti sveikam!“ – priimtas!“ dalyviai propaguos sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, įsitrauks į savanorišką veiklą, skleis įgytas žinias savo artimųjų, pažįstamų ir draugų rate, skatins juos sveikai ir aktyviai gyventi.

PROJEKTAS „Augu skaitydamas ir pažindamas kitas kultūras“

Projekto tikslas – vystyti Lietuvos ir Ukrainos bibliotekininkų ir jaunimo kultūrinį bendradarbiavimą, suteikiant galimybę abiejų šalių jaunimui pažinti kitų šalių kultūras, vietoves, praturtinti savo laisvalaikį ir tarptautiniu lygiu viešinti patrauklų Skuodo rajono įvaizdį.

Projekto trukmė: 2017 m. birželio mėn. – 2017 m. liepos mėn.

Projektą remia: Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių aktyvinimo veiklų fondas.

Projekto partneriai: Lvovo regiono vaikų biblioteka (Ukraina), Skuodo atviras jaunimo centras, Skuodo rajono kultūros centras, Skuodo muziejus, Skuodo rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centras.

Trumpas projekto pristatymas: Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka pasitelkdama partnerius, liepos 4-6 dienomis rengia 15-16 m. amžiaus jaunimo grupių iš Ukrainos Respublikos ir Klaipėdos rajono priėmimą. Jie lankysis gražiausiose Skuodo rajono vietovėse, dalyvaus edukaciniuose užsiėmimuose, žygyje į Apuolės piliakalnį, folkloro ansamblių šventėje “Liuob šuoktė, liuob dainioutė“ ir kt. Projekto veiklomis įsiliesime į Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metų minėjimą.

PROJEKTAS „Kas sena, tas nauja šiandien“

Projekto tikslas – išsaugoti ir atgaivinti senuosius tradicinius amatus ir profesijas, juos viešinti, populiarinti ir pritaikyti tiesiogine forma tradicinėje aplinkoje.

Projekto trukmė: 2017 m. birželio mėn. – 2017 m. gruodžio mėn.

Projektą remia: Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių aktyvinimo veiklų fondas.

Projekto partneriai: Skuodo rajono Daukšių, Šauklių ir Šatraminių, Lenkimų ir Luknių kaimų bendruomenės.

Trumpas projekto pristatymas: Projektu bus siekiama sudaryti sąlygos vaikų ir jaunimo, vyresniosios kartos, socialiai atskirtų šeimų bei neįgaliųjų laisvalaikio užimtumui, meniniam ugdymui. Edukacinių užsiėmimų ciklo dėka Skuodo rajono gyventojai bus įtraukti į tradicijų išsaugojimo darbus, susipažins su mūsų krašto senaisiais amatais.

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s