Minint I. Simonaitytės metus


Ieva Simonaitytė – tipiška regiono rašytoja, Klaipėdos krašto gyvenimas – vienintelė jos gyvenimo medžiaga, šio krašto etniniai tipažai – vieninteliai jos herojai, šio krašto istorinis likimas – vienintelis jos kūrinių horizontas.  Rašytoja didžiavosi esanti klaipėdiškė. Tai reiškė – būk smarki, tvirta, aštri, kad tave iš karto visi jaustų ir su tavimi skaitytųsi. „… mes klaipėdiečiai, – statūs ir visada su pakelta galva aukštyn“, – sakė ji. Ištižimu ir ašaromis nieko nenuveiksi – laimi tik užsispyrimas ir darbas diena dienon.

Klaipėdiškiai švęsdami rašytojos jubiliejų nebuvo ištižę ir dirbo diena dienon. Minint I. Simonaitytės metus Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje gegužės mėn. startavo projekto „Literatūrinė uoga“  spektaklis ,,Ir išaugo obelis, apglėbusi visą Lietuvą“, režisierė Audra Lenkauskienė subūrė jaunimą ir pristatė jiems Ievos Simonaitytės kūrybą, įvairiasluoksnę ir šakotą, suaugusią su pamario krašto istorinėmis situacijomis.  Literatūrinis vaidinimas „Ir išaugo Obelis, apglėbusi visą Lietuvą“, tai kūrybinės asociacijos apie rašytojos Ievos Simonaitytės gyvenimą, apie romano „Vilius Karalius“ moterų kančią, aistrą, klystkelius, apie viltį, kad kūryba nebus pamiršta.

Su šiuo spektakliu Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo teatras ,,Ardua“  gegužės 27 d. keliaus į Agluonėnus, gegužės 29 d. į Priekulę, gegužės 30 d. spektaklis vyks Klaipėdoje I. Simonaitytės bibliotekoje, o birželio 7 d. vaidinimas vyks Drevernoje.

Visi renginiai nemokami, kviečiame dalyvauti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s