Europos savaitės atgarsiai Kretingos bibliotekoje


Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka gegužės 9-12 d. organizavo Europos savaitę „Kurkime Europos ateitį atsakingai“. Jos metu vyko įvairūs renginiai, supažindinantys su „Erasmus+“ teikiamomis galimybėmis, vartotojų teisių apsauga, Lietuvos narystės Šengeno erdvėje teigiamais pokyčiais ir kt.

Gegužės 9 d. vyko paskaita-diskusija „Asmenų mobilumas mokymosi tikslais“, skirta Europos dienai ir „Erasmus+“ 30 metų sukakčiai paminėti. Paskaitoje-diskusijoje dalyvavo VšĮ Pranciškonų gimnazijos mokiniai ir kiti „Erasmus+“ programa susidomėję piliečiai. Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros konsultantas supažindino jaunimą su ES programos „Erasmus+“ teikiamomis galimybėmis ir kitomis programomis, skirtomis įgūdžių ir profesinių perspektyvų gerinimui. Kretingiškė Giedrė Ringytė dalinosi savo patirtimi ir įspūdžiais, kuri pagal „Erasmus+“ studijų programą buvo išvykusi į Prancūziją. Jaunimas taip pat turėjo galimybę susipažinti su savanoriu iš Gruzijos, kuris pasinaudojęs mainų programos teikiamomis galimybės atvyko į Lietuvą savanoriauti.

Gegužės 9 d.. vyko edukacinis užsiėmimas „Į Europą per virtualią realybę“. Užsiėmimo dalyviai pasitelkę virtualios realybės akinius, galėjo apsilankyti Europos Sąjungos šalyse, pasivaikščioti Europos miestų gatvėse, muziejuose, aplink senovinę bažnyčią Anglijoje, tarp Islandijos lygumų ir kitų lokacijų. Po virtualaus apsilankymo Europos Sąjungos  šalyse vyko pokalbiai apie Šengeno erdvės raidos etapus, laisvą asmenų judėjimą, apie Šengeno erdvei priklausančias visateises nares, iššūkius, apie piliečių teises keliaujant po Europos Sąjungos šalis.

2016 m. gegužės 12 d. vyko paskaita-diskusija „Vartotojų teisių apsauga“. Paskaitoje diskusijoje dalyvavo M. Daujoto pagrindinės mokyklos mokiniai ir kiti vartotojų teisių apsauga susidomėję piliečiai. Europos vartotojų centro teisininkė Rasa Tiaškevičienė papasakojo apie centro veiklą, paaiškino, kaip vartotojas turėtų pasielgti, jei pažeidžiami jo interesai įsigyjant prekes internetu, kokių kompensacijų tikėtis, jei atidedami, atšaukiami skrydžiai, jei paaiškėja, kad komercinė veikla ar sutarčių sąlygos nesąžiningos.

2017 m. gegužės 12 d. Viešosios bibliotekos kiemelyje vyko šokių pamokos „Tradiciniai Europos šakių šokiai“. Į šokių pamokas susirinko įvairaus amžiaus kretingiškiai, norintys išmokti šokių žingsnelių ir tuo pačiu susipažinti su skirtingų šalių kultūromis, temperamentu, mentalitetu. Šis meninės saviraiškos bei pilietiškumą ugdantis renginys skatino domėtis kitų kultūrų šokiais, populiarinti bei sąmoningai ugdyti kultūrinę kompetenciją.

Europos dienos minėjimo renginiai skatino kretingiškius domėtis Europos Sąjungos politika, įtraukiant piliečius bei vietos bendruomenes į bendras veiklas ir diskusijas apie Europos ateitį ir vertybes, apie tai, kaip Lietuva galėtų prisidėti prie Europos Sąjungos raidos procesų.

 

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui
Vilniaus g. 8, Kretinga, LT-97108
tel.: (8 445) 78984

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s