Prancūzų kalbos ir kultūros oazė I. Simonaitytės bibliotekoje


Draugystė ir kultūrinis bendradarbiavimas su Prancūzų kultūros institutu užsimezgė jau kone prieš penkerius metus. Kiekvienais metais ši draugystė tik plečiasi ir tvirtėja. Kasmet į Klaipėdos miestą, o tuo pačiu ir į I. Simonaitytės  biblioteką atvyksta po praktikantę – stažuotoją iš Prancūzijos. Skaitytojus bei lankytojus labai džiugina, kad galime girdėti tikrą prancūzišką šneką, patys pasimokyti kalbos, susipažinti su Prancūzijos technologinėmis ir mokslinėmis naujienomis, prisiliesti prie šios šalies kultūros, istorijos, papročių ir tradicijų.

Šiemet (nuo 2016 m. rugsėjo iki 2017-ųjų gegužės pabaigos) pas mus svečiuojasi stažuotoja Fleur Pires kartu su savo mažuoju sūneliu.

Kaip trumpai prisistatė pati Fleur, ji gimė ir užaugo labai gražiame ir žaliame regione Prancūzijos šiaurėje – Normandijoje. Tai vieta, kur išties galima pasimėgauti Camenbert’o sūriu bei obuolių pyragu su grietinėle. Tuo pačiu tai ir charakteringas išskirtinės istorijos ir menų regionas, impresionizmo  gimimo vieta.
Apie Fleur išsilavinimą: po scenos meno studijų Prancūzijoje ir Ispanijoje ji dar įgijo prancūzų kalbos dėstymo magistro laipsnį, nes yra giliai įsitikinusi,  kad kalbos yra jėga ir raktas, atrakinantis visas duris ir net žmonių širdis visame plačiajame pasaulyje.
Kaip sakė Nelsonas Mandela , “ kai tu kalbi su žmogumi kalba, kurią jis supranta, tai eina tiesiai į jo protą. Bet, jeigu tu kalbi su juo jo kalba, tai eina tiesiai į jo širdį.“(Fleur citata)
Po gyvenimo Australijoje  ir Jungtinėje Karalystėje, Fleur atvyko su sūnumi į Lietuvą, kad entuziastingai ir kūrybingai populiarintų čia prancūzų kalbą ir kultūrą.
Visą viešnagės Lietuvoje laiką Fleur dėstė prancūzų kalbą Klaipėdos bendrojo ugdymo mokyklose, Klaipėdos Licėjuje, Klaipėdos universitete, bei veda kursus mūsų bibliotekoje bibliotekos lankytojams, bei bibliotekininkams. Lankytojai labai laukė užsiėmimų, nes kiekviena pamoka – tarsi atskira istorija, atskiras pasakojimas apie Prancūziją.
Ketvirtadienio vakarais kavinukėje “Pauzė“ (prie bibliotekos) vyksta prancūzų kino peržiūros.
Video iš Frankofonijos dienų bibliotekoje 2017 03 30

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s