Linksmažodžiai Kretingos bibliotekoje


dsc09390Vasario 21-ąją Jungtinės Tautos nuo 1999 m. yra paskelbusios Tarptautine gimtosios kalbos diena. O nuo 2016-ųjų vasario 16 – kovo 11 dienomis Lietuvoje ir užsienyje įvairiais renginiais pažymimos Lietuvių kalbos dienos. Vasario 23 d. į šioms dienoms skirtą renginį „Linksmažodžiai išdykauja“ bibliotekos Edukacijos centre atvyko Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos trečiokai kartu su mokytoja Alberta Jurgutiene.

Vaikų literatūros sektoriaus vedėja Danutė Žiobakienė, apsirengusi pasakų personažo vilko kostiumu, surengė vaikams tikrą žodžių galvosūkių mūšį. Mokiniai turėjo pasiskirstyti į keturias komandas ir atlikti įvairias užduotis: reikėjo įrašyti trūkstamas raides, skiemenis, ar dvibalses raideles, kurie buvo linksmai pabirę užduočių lape,sudaryti iš raidžių žodžius ir kt.

Gal būt todėl, kad kiekviena komanda norėjo sublizgėti – būti pirmais, o gal todėl, kad trečiokai buvo draugiškai nuiteikę, savo komandoms davė „žvaigždėtus“ pavadinimus: „Spindinčios žvaigždės!!!“, „Žvaigždės“, „Knygų žvaigždės ir tik viena berniukų komanda pasivadino egzotišku „Growtoperiai 5“ vardu.

Bibliotekininkė dalino komandoms užduotis, paaiškindama, ką reikia padaryti, ir jas atlikdami vaikai turėjo draugiškai susitelkti bendram darbui, pasukti galveles ir greit bei tiksliai užrašyti teisingą variantą. Toks užduočių sprendimo būdas yra ne tik linksmas, bet ir lavina vaikų vaizduotę, ugdo bendruomeniškumo jausmą, moko mylėti savo gimtą kalbą bei stiprina jos mokymosi motyvaciją. Tai tarsi pamoka, padedanti suprasti gimtosio kalbos svarbą, jos kultūrą, o bendravimas su tokiu išsilavinusiu Vilku jiems buvo nauja patirtis bibliotekoje.

Asta Kuktorovienė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Informacinių technologijų ir viešinimo skyriaus vedėja
Vilniaus g. 8, Kretinga, LT-97108
tel.: (8 445) 78984

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s