Viešojoje bibliotekoje „Greitas iškvietimas“


kd-4Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje įkurtoje atviroje jaunimo erdvėje „Savas kampas“ gausus būrys jaunuolių rinkosi į kūrybines dirbtuves „Greitas iškvietimas“. Viešosios bibliotekos darbuotoja darbui su jaunimu Brigita Barkauskaitė pasitarusi su erdvės lankytojais nusprendė, kad reikia atnaujinti erdvės interjerą, ir pakvietė kartu gaminti staliuką ir sofą iš knygų, siūti pagalvėles, daryti žvakides.

Pirmojo susitikimo metu B. Barkauskaitė pristatė dienos planus ir supažindino su priemonėmis, kurių prireiks darbams. Kadangi trūko medžiagų pagalvėlėms siūti, jaunuoliai apsilankė siuvykloje. Visi buvo sužavėti medžiagų, spalvų gausa, iš kurių reikėjo išsirinkti pačias gražiausias. Erdvei papuošti jie pasirinko žalios ir mėlynos spalvų derinius.

Kai visos reikalingos priemonės buvo vietoje – prasidėjo kūrybinis procesas. Berniukai ėmėsi gaminti stalą ir sofą iš knygų. Iš pradžių jiems tai atrodė neįveikiama užduotis, bet knyga po knygos ir sofa vis didėjo, kol buvo įmanoma patogiai atsisėsti. Merginos taip pat nenuobodžiavo: kirpo medžiagas, sėdo prie siuvimo mašinos siūti pagalvėles.

Kiti vaikai, nusipiešę paveiksliukus, juos priklijavo prie skardinės ir su yla, palikdami mažus tarpelius, badė skylutes. Vėliau skardinės buvo nupurkštos aukso spalva. Jaunimas džiaugėsi savo gamybos žvakidėmis ir negalėjo atsistebėti, koks grožis gali būti sukurtas minimaliomis sąnaudomis ir savo rankų kruopštumu. Žvakidėse uždegus žvakutes, pasijautė tikra Kalėdų laukimo dvasia.

Kūrybinės dirbtuvės „Greitas iškvietimas“ įtraukė jaunimą veiklai, kuri suteikė ne tik komandinio darbo įgūdžių, bet ir pasitikėjimo savimi. Kai darbai buvo baigti, jaunimas galėjo atsipūsti ir pasidžiaugti savo veiklos rezultatais – prisėdę ant savos gamybos sofos, žvakidėms skleidžiant jaukią šviesą ir garuojant karštai arbatai, jie entuziastingai planavo naujus darbus. Savomis rankomis padaryti darbai yra ir mielesni, ir labiau saugomi, tad tikimąsi, kad „Savas kampas“ erdvėje pagaminti baldai ir sukurtas jaukumas išliks ilgai.

Atvira jaunimo erdvė „Savas kampas“ skirta 14-29 metų amžiaus Kretingos jaunimo turiningam laisvalaikiui, prasmingai veiklai ir savirealizacijai. Joje laukiamas kiekvienas, ieškantis neįpareigojančios laisvalaikio praleidimo erdvės, norintys susirasti bendraminčių bei siūlyti savo veiklas.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s