Skaityk kūrybingai bibliotekoje


dsc071542016 m. lapkričio 18 d. Kretingos lopšelio-darželio „Pasaka“ priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupė su auklėtoja Vitalija Gedrimiene lankėsi Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje. Vaikų literatūros sektoriaus vedėja Danutė Žiobakienė pakvietė vaikus į renginį „Priimk save tokį, koks esi“.

Įžengę į biblioteką priešmokyklinukai nustebo, kad renginio vedėju bus pasakų herojus – vilkas, kuris pakvietė vaikus paskaityti knygelę apie save – „Vilkas keičia spalvą“. Mažieji bibliotekos draugai leipo juokais klausydamiesi linksmos istorijos ir pateikė pasakų herojui įvairiausių klausimų. Labiausiai vaikai domėjosi, kur yra lapė, bet vilkas paaiškino, kad ji liko knygoje ir labai gailėsis, nes tokių nuostabių vaikų nėra regėjęs.

Bibliotekoje knygų apie vilką yra labai daug, tad vaikai negalėjo atitraukti akių nuo vaizdingų ir spalvingų iliustracijų, kurios žadina smalsumą ir skatina tobulinti savo skaitymo įgūdžius. Vilkas mažamečiams parodė, kaip atrodo skaitytojo bilietas ir paragino, kuo greičiau įsigyti, nes visos gražiausios istorijos ir pasakų herojai gyvena knygose.

Knygelė moko reikšti jausmus, lavina vaizduotę, skatina skaityti ir kviečia svajoti, todėl labai džiugu, kad šis neįprastas renginio vedėjas ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir skatina vaikus domėtis literatūra.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s