Viešojoje bibliotekoje – projektas moterims


kulturos-taryba-logo-1

Kovo mėnesį Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje startavo projektas „Meno terapija ir edukacija moterims“. Šiuo projektu siekiama Kretingos miesto moterims sudaryti sąlygas ugdyti savo kūrybinį potencialą, galimybę tobulėti meno srityje, meną pateikiant ne vien kaip malonų laisvalaikio užsiėmimą, bet kaip efektyvią terapiją dvasinėms ir fizinėms problemoms spręsti, priemonę lavėti, laisvėti.

Rugsėjo 30 d. 13.00 val. vyko Biblioterapijos paskaita. Biblioterapija – tai sveikatinimo būdas, pasitelkiant literatūros kūrinius.

Spalio 14 d. 17.30 val. vyks Biblioterapijos praktinis užsiėmimas. Užsiėmimo metu dėmesys bus nukreiptas į savęs pažinimą, mėginimą pajausti, kas tai yra egzistencinis stabtelėjimas, kaip kalbos dėka atrandame vienas kito grožį ir bendruomeniškumo jausmą.

Paskaitą ir praktinį užsiėmimą ves dr. Jūratė Sučylaitė – eseistė, poetė, rašytoja, gydytoja psichiatrė ir poezijos terapeutė.

 Spalio 3, 10, 17, 24 dienomis vyks meno terapijos užsiėmimai. Meno terapija padeda susipažinti su netradiciniu savęs pažinimo būdu, įgyti tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių, patirti kūrybiškumo džiaugsmą, įgyti pasitikėjimą savimi, siekti pozityvių santykių savo aplinkoje. Meno terapijos užsiėmimus ves meno terapeutė Daiva Lubienė.

Spalio 28 d. 17:30 val. vyks edukacinis užsiėmimas – puodelių dekoravimas. Piešiant, dekoruojant puodelius visiems kartu stiprinamas bendruomeniškumas, plėtojamas kūrybinis mąstymas ir kūrybiškumas. Dekoruoti puodelius mokys garsi menininkė Nomeda Marčėnaitė.

Šiuo projektu siekiama sudaryti sąlygas visoms bendruomenės grupėms atskleisti savo kūrybinį potencialą, aktyviai ir prasmingai dalyvaujant padidinti kultūros prieinamumą visoms amžiaus ir socialinėms grupėms.

Projektą remia: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Kretingos rajono savivaldybė

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui
Vilniaus g. 8, Kretinga, LT-97108
tel.: (8 445) 78984

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s