Kretingos bibliotekoje naujovė – poezijos terapija


dsc06360Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos vykdomas projektas „Meno terapija ir edukacija moterims“ startavo biblioterapijos paskaita. Kretingos moterims skirtą projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Kretingos rajono savivaldybė.

Pirmojoje paskaitoje poetė, rašytoja, gydytoja psichiatrė ir poezijos terapeutė Jūratė Sučylaitė supažindino su biblioterapijos teikiamomis galimybėmis, papasakojo, kaip poezijos skaitymas gali padėti kontroliuoti psichologinę savijautą.

Lektorė teigė, jog užsiėmimų veiksmingumą lemia grupėje dalyvaujančių dalyvių kiekis bei juos vienijanti tam tikra psichotrauma. Tai gali būti sergančių vaikų mamos, našlės, depresija sergančios moterys ir pan. Kūrybinė aplinka stimuliuoja kūrybiškumą, o integruojančios energijos, dvasingumo išgyvenimo būsena – kūrybišką aplinką. Biblioterapija – tai vienas iš būdų per skaitymą išreikšti savo nuomonę, harmonizuoti savo asmenybę.

Pasak J. Sučylaitės, prakalbėti reikia drąsos, patys užsiėmimai pradžioje užgauna užgniaužtus neigiamus jausmus, tačiau palaipsniui iš terapijų išeini su vis didesniu palengvėjimu. „Jei gali stebėti ir stebėtis, tu esi nenugalėtas, tu esi gyvas, kuriantis, tu – ne auka“ – šios ugnies uždegimas širdyje ir yra poezijos terapijos tikslas.

Biblioterapija susidomėjusioms moterims praktinis poezijos skaitymo užsiėmimas Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyks spalio 14 d.

Birutė Naujokaitienė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Vilniaus g. 8, Kretinga, LT-97108
tel.: (8 445) 78984

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s