Į biblioteką sugrįžo Kretingos krašto kūrėjų vakaras


dsc06287-800x450Dar prieš keletą dienų mieste šurmuliavo derliaus šventė, kurią senovės lietuviai ypatingai paminėdavo. Nuo šios šventės, įprasminančios šiltojo metų laiko pabaigą ir perėjimą į šaltąjį sezoną, prasideda surimtėjimo, įsiklausymo į save ir aukštesniąsias jėgas metas. Taigi, ruduo – puikus laikas poezijos, prozos žodžiui.

Rugsėjo 28 d. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyko Kretingos krašto kūrėjų vakaras, kurioje skambėjo mūsų miesto ir rajono rašytojų kūryba. Tikimasi, jog Bibliotekų metų proga į biblioteką grįžęs renginys, taps tvaria tradicija, suteiksiančia progą susitikti literatūrai neabejingiems žmonėms.

dsc06292-800x450 Kretingos krašto kūrėjų vakare dalyvavo poetai Nijolė Rimkienė, Giedrius Vaicekauskas, Gediminas Bytautas, Virginijus Baltmiškis, Marija Bučkienė, Juozas Maksvytis bei pirmą kartą kretingiškiams prisistatęs humoristinių tekstų autorius Algimantas Vaškys.

Taip pat renginyje dainas, sukurtas pagal kretingiškių eiles, dainavo visiems gerai pažįstamas kompozitorius Gintaras Pucas.

Dalyvavę poetai buvo kviečiami pasvarstyti apie poezijos prasmę kuriančiųjų ir skaitančiųjų gyvenime. Juk reikia būti akylam pasaulio stebėtojui, kad gebėtum pamatyti aplink save gyvą, vaikštantį, kvėpuojantį ir dainuojantį poezijos pasaulį ir visa tai perteikti žmonėms. Kaip sakė poetas Juozas Maksvytis – kiekvienas kūrėjas yra šviesa ir ta šviesa jie dalijasi su visais.

Vakarą savo naujausiomis eilėmis pradėjo gerbiama poetė, Kretingos rajono Garbės pilietė Nijolė Rimkienė, kurios turtinga patirtis grįžta į gyvenimą gyvo žodžio pavidalu.

Poetas Giedrius Vaicekauskas buvo išprovokuotas klausimo, ar poezija – tai menas išrinktiesiems. Iš dalies jis sutiko su tokiu teiginiu, kadangi tikram kūrėjui nėra lengva prisėdus parašyti nesibaigiančias eiles. Pasak poeto, reikia sulaukti įkvėpimo, ar kažkokių nematomų jėgų paskatinimo, jog gimtų nauji kūriniai.

Pirmą kartą Kretingos bibliotekoje savo poeziją skaitė Gediminas Bytautas. Jis pasidalino eilėraščiais iš būsimos trečiosios poezijos knygos „Melancholijos“. Taip pat šiuo metu bibliotekoje eksponuojama šio kūrėjo, kuris yra ne tik poetas, bet ir muzikantas, dailininkas, filosofas, personalinė grafikos darbų paroda „Tinklas“.

Šiemet jubiliejinį gimtadienį švęsianti pedagogė, poetė Marija Bučkienė skaitė eiles jau iš būsimos septintosios savo knygos. Jos eilės – dvasingos, garbinančios žmogų, gamtos subtilybes, meilės galią. M. Bučkienė džiaugėsi, jog kūrėjų vakaras vyksta rudenį, kadangi tai jos mėgstamiausias metų laikas, kuomet gimsta daugiausia kūrybinių minčių.

Savo nuoširdžia kūryba žodžio mylėtojus kaip visada papirko poetas Juozas Maksvytis, kuris paskaitė ne tik naujausių eilėraščių, bet ir žemaitiškų tekstų.

Kūrėjų vakare taip pat dalyvavo kretingiškiams labiau kaip fotografas pažįstamas Virginijus Baltmiškis, kurio juodai baltų meninių fotografijų parodos puošė jau ne vieną kultūros įstaigą. Šis kūrėjas atranda save ir poezijoje.

Vakaro metu pirmą kartą kretingiškiams prisistatė kūrėju savęs nedrįstantis pavadinti Algimantas Vaškys. Jo subtilūs humoristiniai tekstai išjudino visus susirinkusiuosius ir nepaliko abejingų. Neabejojama, jog bibliotekos lankytojai dar ne kartą norės pasiklausyti kuklaus šių tekstų autoriaus.

Kūrėjų vakaras tapo įdomia patirtimi ne tik autoriams, bet ir atėjusiems jų pasiklausyti, kadangi jie turėjo progos išgirsti labai skirtingos žodžio meistrų kūrybos. 

Birutė Naujokaitienė
Kretingos rajono savivaldybės
M. Valančiaus viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Vilniaus g. 8, Kretinga, LT-97108
tel.: (8 445) 78984

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s