Duomenų bazės ir elektroniniai leidiniai bibliotekoje – net ir vasarą


13240022_10153749761237956_961014686859916079_nŠių metų vasara Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje buvo itin aktyvi. Literatūrinis stalo žaidimas „Knygosūkis“ pritraukė ne tik literatūros mėgėjus, norinčius išbandyti savo literatūrines žinias ir sumanumą, bet ir visus, norinčius pasilepinti grynu oru su knyga, planšete ar kompiuteriu. Bibliotekos vidiniame kiemelyje veikęs bevielis internetas leido mėgautis ne tik tradicine, bet ir elektronine knyga bei suteikė galimybę susipažinti su bibliotekoje prenumeruojamomis duomenų bazėmis ir elektroniniais leidiniais.

Kiemo skaityklai buvo parengtas literatūros sąrašas, pateikiantis laisvai prieinamas knygas bei periodinius leidinius internete. Tai literatūra lietuvių bei užsienio kalbomis, mokslinė bei grožinė, laisvalaikio literatūra jaunimui, kuria naudotis buvo galima vietoje planšečių pagalba. Kaip žinia, informacija internete nuolat keičiasi, taipogi ir atvirosios prieigos mokslinės informacijos nuolat daugėja, todėl literatūros sąraše pateikti populiariausi ir naujausi interneto ištekliai, labiausiai dominantys jaunimą tiek laisvalaikio praleidimui, tiek mokymuisi skirta informacija.

Pirmieji, galėję susipažinti su literatūros sąrašu buvo prie kiemo skaityklos veiklų vasarą prisijungę jaunieji bibliotekos savanoriai. Jie buvo mokomi naudotis bibliotekos prenumeruojamomis duomenų bazėmis, bibliotekos katalogu. Jaunimas yra viena pagrindinių duomenų bazių vartotojų grupių, todėl jiems bibliotekoje nuolat, net ir vasarą, vyksta grupiniai ir individualūs mokymai, kaip ieškoti mokslinės informacijos internete, bibliotekos kataloguose.

Ne tik vasarą, bet ištisus metus bibliotekoje galime pasiūlyti mokslinės informacijos užsienio kalba bei elektroninių knygų lietuvių kalba. Bibliotekos prenumeruojamomis VGTU elektroninėmis knygomis susidomėjimas kasmet vis auga, kadangi jas galima skaityti ne tik bibliotekoje, bet ir parsisiųsti į savo įrenginį (kompiuterį, planšetę, telefoną) ir naudotis bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje. Dauguma prenumeruojamų duomenų bazių jau turi ir savo mobiliąsias aplikacijas, skirtas išmaniesiems įrenginiams. Tai suteikia ir patogumą, ir taupo laiką, kuris jaunimui yra itin svarbus.

Vasaros patirtis bibliotekos lauko kiemelio interaktyvioje erdvėje parodė – įvairiapusė informacija gali būti skirta ne tik mokslams, tobulinimuisi, tačiau ir akiračio plėtimui, savišvietai, žaidimui bei laisvalaikiui su draugais.

Živilė Levokaitė

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s