Protmūšis – Jaunimo politikos 20-mečiui paminėti


dsc06015Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka kasmet dalyvauja Kretingoje rengiamose Jaunimo informacinėse mugėse. Rugsėjo 9 dieną vykusioje šventėje biblioteka jaunimui vedė protų mūšio tipo žaidimą, skirtą Jaunimo politikos 20-mečiui. Šį žaidimą sudarė penki turai, kurie buvo susiję su jaunimo politika, vertybių ugdymu, bendromis intelektualinėmis žiniomis. Žaidime dalyvavo aštuonios komandos iš Kretingos miesto ir rajono mokyklų.

dsc05933 dsc05957 dsc05991Pirmasis turas, kuriame visi klausimai buvo susiję su jaunimo politikos organizacijomis, su jaunimo politika susijusiais asmenimis, samprata, veiklomis, pasirodė sunkiausiai įveikiamas, kadangi atsakymai reikalavo labai tikslių žinių. Šiame ture komandos surinko vidutiniškai po 2,5 balo (tik dvi komandos surinko po 5, t. y. po pusę visų galimų balų, tai „Labanakt“ (Kretingos rajono Vydmantų gimnazija) ir „Šimonienės šešetas“ (Kretingos J. Pabrėžos universitetinė gimnazija)).

Antrajame ture atsakytų klausimų vidurkis pakilo iki 3,1 balo – nors pasitaikė ir neįveikiamų klausimų, pvz. žodį, išvertus iš lotynų kalbos, reiškiantį lygybę, įvardino tik viena komanda – „Šimonienės šešetas“.

Žaidimui įsivažiavus, trečiasis turas sekėsi gana neblogai, tačiau nustatyti viso turą sąsają – Erasmus+ programą – nepavyko nei vienai šio žaidimo komandai.

Daugiausia emocijų, azarto, juoko sukėlė ketvirtas – teiginių – turas. Po kiekvieno teiginio komandos skubėjo atiduoti savo atsakymų lapelius, tikėdamiesi pelnyti, kuo daugiau taškų. Šio turo metu buvo komandų, kurios surinko net po 8 balus: „Labanakt“ (Kretingos rajono Vydmantų gimnazija) ir „Braškės“ (Kretingos rajono Salantų gimnazija). O pirmasis klausimas apie Tadą Blindą buvo įveiktas net šešių komandų.

Žinoma, vienbalsiai visoms komandoms penktasis muzikinis turas buvo pats įdomiausias. Nors jis ir nebuvo toks lengvas, kokio buvo galima tikėtis, tačiau jis prabėgo taip greitai, jog nei viena komanda nespėjo pajusti nuovargio!

Protmūšį laimėjo komanda „Labanakt“ (Kretingos rajono Vydmantų gimnazija). Visos komandos buvo apdovanotos Kretingos jaunimo tarybos ir Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos įsteigtomis dovanomis.

Birutė Naujokaitienė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Aptarnavimo skyriaus vedėja

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s