Tradicinė Rugsėjo 1-osios fotosesija bibliotekoje su pasakų herojais Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje


DSC04267Rugsėjo 1-oji – naujųjų mokslo metų pradžia visose Lietuvos mokymo įstaigose. Pirmasis rugsėjis ypač įsimintinas pirmokams, nes jiems tai naujos pradžios ir naujo patyrimo šventė. Kasmet Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka intensyviai ruošiasi Rugsėjo 1-osios šventei. Šiais metais pirmokams buvo paruoštos dovanėlės, o po švenčių mokyklose visi moksleiviai pakviesti į fotosesiją su pasakų herojais.

Viešosios bibliotekos darbuotojos prieš rugsėjo 1-ąją susitiko su pirmų klasių mokytojais, kurie puošė savo klases ir su nekantrumu laukė mokslo ir žinių dienos, kai į klases įžengs pirmokai. Kaip ir kiekvienais metais su artėjančia švente pasveikinti pirmokų mokytojai ir įteiktos dovanėlės būsimiems jų auklėtiniams. Pirmaklasiai gavo žaismingus skirtukus ir pieštukus su viešosios bibliotekos logotipu. Mokytojos pritarė, kad viešosios bibliotekos ir švietimo įstaigų bendradarbiavimas labai svarbus ir reikalingas, nes ne tik mokykla, bet ir biblioteka yra mokslo ir žinių šalis. Tad tikimąsi, kad nuo pirmos klasės užsimezgęs ryšys nenutrūks ir gražus bendradarbiavimas tęsis.

Mokslo ir žinių dieną, vaikai įžengę į biblioteką gėrėjosi vaizdu, koridoriuose girliandos iš šermukšnių ir obuoliai dvelkė rudeniu, o „Telebimbam“ muzika sukūrė jaukią atmosferą. Kretingos viešoji biblioteka jau trečius metus iš eilės pakvietė visus į šventinę fotosesiją, kurioje šiemet dalyvavo smagūs pasakų herojai – vilkas ir lapė. Viešosios bibliotekos vaikų literatūros sektorius pavirto pasakų karalyste, kurioje nusidriekė ilga vaikų, norinčių nusifotografuoti bibliotekoje, eilė. Kartu su gerai žinomais pasakų herojais – vilku ir lape įsiamžino vaikai su tėveliais, broliukais ir sesutėmis, bendraklasiais. Pasakų herojai šoko, linksmino vaikus kaip įmanydami, o vaikai gėrėjosi jų išdaigomis ir linksmumu. Negąsdino nei aštrūs vilko dantys, nei lapės gudrumas. Prasidėjus rugsėjo 1-ąjai, buvo pasirūpinta moksleivių saugumu – vilkas su lape fotosesijos dalyviams įteikė po atšvaitą. Vaikai pasakų herojams pažadėjo, kuo dažniau atverti bibliotekos duris ir neužmiršti, kokia svarbi yra knyga.

Smagu, kad tradicine tapusioje šventėje buvo sulaukta tiek daug neabejingų bibliotekos lankytojų, norinčių turėti šios šventės prisiminimą bibliotekoje. Diena buvo pilna šypsenų, džiaugsmo ir gražių emocijų, kurios pripildė vaikų širdis.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui
Vilniaus g. 8, Kretinga, LT-97108
tel.: (8 445) 78 984

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s