Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos atstovės įspūdžiai iš IFLA konferencijos


Kolumbuso miesto viešoji biblioteka2016 m. rugpjūčio 13 – 19 d. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos vyresn. metodininkė Toma Gergelienė dalyvavo tarptautinėje IFLA konferencijoje „Ryšiai. Bendradarbiavimas. Visuomenė“ (“Connections. Collaboration. Community“) Kolumbuse, Ohajo valstijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šiemet delegacija iš Lietuvos buvo viena didžiausių kada nors dalyvavusių tokiame renginyje, iš viso dalyvavo 18 įvairių Lietuvos bibliotekų darbuotojų.

Konferencijos metu vykusioje plakatų sesijoje (Poster session) buvo pristatomi net 5 Lietuvos bibliotekų plakatai emigracijos, integruoto ir kokybiško išsilavinimo, kultūros paveldo prieinamumo akliems ir silpnaregiams, vaikų socialinių sutrikimų ir įgūdžių gerinimo skaitmeniniais žaidimais bei pirmojo biblioterapinio virtualaus žaidimo temomis. Iš viso šioje konferencijoje buvo demonstruoti 203 skirtingų šalių plakatai, kurių apžiūros metu buvo semiamasi ir dalinamasi darbine, projektine, kraštotyrine ir skaitmenine bei skaitymo skatinimo patirtimi.

Rugpjūčio 16 d. buvo dalyvauta nevyriausybinės organizacijos EIFL inicijuotame „Viešųjų bibliotekų inovacijų“ apdovanojimų (ang. Public Library Innovation Awards) ceremonijoje, kurioje vieną iš keturių tarptautinių apdovanojimų pelnė Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios biblioteka ir projekto vadovė Nomeda Domeikienė už projektą „Atrask save 3D mieste“.

Konferencijos metu buvo ne tik semtasi patirties, dalyvauta sesijose, parodose ir pristatymuose, bet ir dalintasi savo projektine patirtimi ir vykdomu projektu „Bendradarbiaujančios ir kuriančios bendruomenės – krašto pažinimui“.

IFLA tarptautinė konferencija, pritraukianti apie 4 tūkst. dalyvių, kuri vyksta kasmet ir vis kitoje pasaulio vietoje, leidžiant pažinti šalies, kurioje vyksta, kultūrą, žmones bei semtis ir dalintis patirtimi, sužinoti naujoves bibliotekų darbe, bibliotekininkų darbo subtilybes kitose šalyje.

Taip buvo aplankytos 2 bibliotekos – Kolumbuso miesto viešoji biblioteka (Columbus Metropolitan Library) bei Cincinačio ir Hamptono apskrities viešoji biblioteka su dviem filialais. Šios bibliotekos aptarnauja Kolumbuso, Cincinačio ir Hamptono miestų (The Public Library of Cincinnati and Hamilton County) gyventojus ir juose esančias bendruomenes, kurių dydis siekia 100 tūkst. gyventojų. Lankant šias bibliotekas buvo pamatyta, kad jos yra labai modernios, techniškai visapusiškai aprūpintos įstaigos, kurios teikia platų paslaugų asortimentą ir ypač daug veiklų vykdo su vietine bendruomene. Viena iš neįprastų veiklų bibliotekoje su vietine bendruomene – siuvimo užsiėmimai. Pastebėta, kad šių bibliotekų biudžetas daug didesnės dėl kitokios finansavimo politikos ir schemos.

 Vyresn. metodininkė Toma Gergelienė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s