Projekto “Bendradarbiaujančios ir kuriančios bendruomenės – krašto pažinimui“ baigiamasis renginys Klaipėdos apskrities viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje


DSC_0058Paskutinę vasaros dieną, rugpjūčio 31 d. Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka pažymėjo projekto „Bendradarbiaujančios ir kuriančios bendruomenės – krašto pažinimui“ baigiamuoju renginiu, kuriame dalyvavo projekto partneriai, prisidėjusių bendruomenių nariai, projekto informaciniai partneriai ir rėmėjai – spaustuvė Druka, Informacijos ir kultūros turizmo centras, Klaipėdos apskrities gidų gildija, bibliotekos globėjas V. Grubliauskas, Kultūros ministerijos atstovas – L. Mikelevičius.

Projekto vadovė Toma Gergelienė trumpai apžvelgė įvykusias projekto veiklas, pasidžiaugė sukurtais elektroniniais produktais – Krašto paveldo gidu (www.krastogidas.lt), mobilia aplikacija „Klaipeda Heritage Guide“ ir edukaciniu žaidimu „Žaliapėdis“, pastaruosius 2 produktus galima parsisiųsti iš Google Play parduotuvės. Šie elektroniniai produktai leidžia kiekvienam Klaipėdos miesto ir rajono bei Kretingos ir Plungės rajonų gyventojams rasti patikimą, išsamią ir įdomią informaciją, be to suteikia galimybę turiningai, efektyviai ir maloniai leisti laisvalaikį gryname ore. Vaikai ir suaugusieji gali žaisti edukacinį žaidimą „Žaliapėdis“, kuriame gali susipažinti su linksmu marsiečiu bei sužinoti apie Klaipėdos miestą daug įdomių faktų ir atrasti dar neaplankytų vietų. O tada, keliaujant su „Klaipeda Heritage Guide“ programėle, gyvai šias vietas pamatyti.

Taip pat projekto vadovė apibendrindama veiklas pasidžiaugė darbščiais ir atsidavusiais projekto partneriais bei prisidėjusiais projekto rėmėjais. Visiems Jiems buvo įteiktos padėkos iš direktoriaus Juozo Šikšnelio rankų ir stilizuotos bibliotekos vėtrungės.

Savo kalboje bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis pasidžiaugė, kad projekto komanda labai kruopščiai, darbščiai padirbėjo ir sėkmingai įvykdė numatytus projekto planus, o sukurti produktai yra išliekamąją vertę turintys kūriniai.

Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir Kretingos rajono savivaldybės viešosios M. Valančiaus bibliotekos projekto koordinatorės – Asta Kuktorovienė ir Otilija Juozapaitienė, pademonstravo filmuką – ekskursiją Kretingoje ir surengė mini konkursą apie Krašto Paveldo Gido objektus Plungėje.

Bibliotekos globėjas – Vytautas Grubliauskas, teigė, kad tokio pobūdžio projektai yra labai svarbūs Klaipėdos mieste ir jo apylinkėse, nes jie skatina ne tik pažinti savo kraštą ir naudingai leisti laisvalaikį, bet ir skatina žingeidumą.

Susirinkusius maloniai nuteikė Juozo Staniulio ir Sauliaus Šaučiulio muzikinis duetas.

Projektas finansuojamas Lietuvos Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos ir LR Kultūros ministerijos.

Projekto „Bendradarbiaujančios ir kuriančios bendruomenės – krašto pažinimui“ projekto vadovė Toma Gergelienė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s