Krašto paveldo gidas Pasvalio M. Katiliškio viešojoje bibliotekoje


DSC_0009Kovo 15 d. Pasvalio M. Katiliškio viešojoje bibliotekoje vyko seminaras “Skaitmenintų kultūros paveldo e. produktų kūrimas ir sklaida“. Jame daugiausia buvo kalbėta apie Internetinę Pasvalio krašto biblioteką www.pasvalia.lt, kuri pasipildė ir elektroniniu gidu, kuris visuomenei buvo pristatytas seminaro metu. Susirinkusius į seminarą pasveikino Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas bei klebonas Albertas Kasperavičius, kurie teigė, kad labai svarbu išsaugoti krašto paveldą, o tokie paveldo objektų sklaidos projektai turi didžiulę naudą ir potencialą.DSC_0005
Pasvalio bibliotekos direktorė visus sveikino ir džiaugėsi, kad Pasvalio rašto žmonės naudojasi, žino ir prisideda kuriant www.pasvalia.lt gidą. Taip pat buvo apžvelgiamas gido kūrimo kelias, etapai, iššūkiai, sunkumai ir sėkmės.

Pasvalio rajono savivaldybės vyresnysis specialistas kultūros vertybėmis Gražvydas Balčiūnaitis kalbėjo apie kritinę dalies objektų būklę mūsų krašte ir apie būtinybę skatinti visų krašto gyventojų pagarbą ir rūpestį šiais objektais.
DSC_0008Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos projekto „Bendradarbiaujančios ir kuriančios bendruomenės – krašto pažinimui“ vadovė Toma Gergelienė susirinkusiems pristatė sėkmingai sukurtą Krašto paveldo gidą (www.krastogidas.lt) bei jo ateities planus – netrukus pasirodysiančią mobiliąją programėlę Klaipeda Heritage guide ir edukacinį žaidimą vaikams. Programėlė skirta keliaujantiems Klaipėdos, Kretingos ir Plungės rajonuose. Viešam naudojimui ketinama ją paleisti nuo balandžio 1 d., o edukacinį žaidimas – gegužės 1 d. Jis padės vaikams ne tik linksmai praleisti laiką, bet ir žaidžiant sužinoti bei pažinti regiono kultūros paveldą. Taip pat pristatymo metu buvo apžvelgta kaip šios dvi, didžiules galimybes suteikiančios priemonės, padės skleisti žinią apie Krašto paveldo gidą bei jame esančia naudingą informaciją.

Seminaro metu taip pat pasisakė UAB Dizi direktorius Juozas Markauskas, kurio atstovaujama įmonė prisideda kuriant abu gidus – www.pasvalia.lt bei www.krastogidas.lt. Taip pat kalbėjo Lijana Markevičienė, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos krašto kultūros dokumentavimo centro vyriausioji bibliografė, kuri prisiminė ir pristatė visiems kelią nuo „Pasvalios“ pradžios iki „Pasvalios“ e. gido sukūrimo.
Apie paveldo gidų naudą ir didžiulę reikšmę pasisakė Vida Stokienė, Pasvalio rajono savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė (Jaunimo reikalų koordinatorė) ir Gita Rachmančiukienė, Pasvalio krašto muziejaus muziejininkė.

Klaipėdos apskrities viešosios I.Simonaitytės bibliotekos
vyresn. metodininkė Toma Gergelienė, 2016 m.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s