Pasibuvimas su ketvertu žemaičių


DSC_0421Kovo 4 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje vyko pavasariškai šiltas ir giedras pasibuvimas su ketvertu kūrybingų žemaičių „Tai kas suartina“.
Buvo pristatyta ir atidaryta kraštiečio fotomenininko iš Kauno Petro Vaičiulio fotografijų paroda „Šviesos link“. Susirinko daug jo kraštiečių šatiškių, kurie papasakojo apie fotomenininką daugiau nei jis pats.
Apie šį fotografijų ciklą taikliai yra parašęs jo geras prietelius, poetas, tapytojas ir juvelyras Gvidas Latakas. Jis rašo: „Šiuose jo darbuose pagrindinis veikėjas – Šviesa. Tos fotografijos – mažos novelės nutykojimai, laukiant tinkamo apšvietimo, šešėlio, žmogaus, šviesos. Šviesaus žmogaus, galiausiai – žmogaus šviesos.“ Skuodiškiai paroda galės grožėtis iki Šv. Velykų.
Taip pat vyko ir iš Telšių kilusio poeto, tapytojo ir juvelyro Gvido Latako kūrybos vakaras bei ką tik išleistos jo poezijos knygos „Lokenos“ pristatymas. Menininkas taikliai papasakojo kiekvieno savo skaitomo eilėraščio atsiradimo priešistorę, kad klausytojai suprastų prasmę, nes kaip jis pats sakė, jo eilėraščiai nėra lengvai suprantami. Poezijos knygos redaktorius Vytautas Stulpinas anotacijoje rašo „Gvido Latako eilėraščiuose nuolatos kinta rakursai, gaivalingai sujuda stichijos: dailė padeda poezijai, poezija – dailei.“
Gvidas Latakas – charizmatiška asmenybė, visiems linkėjo gyventi „žydėti“, nieko neatidėlioti vėlesniam laikui, kurio gali ir nelikti.DSC_0417
Nuo Sedos kilęs kaunietis bardas Vincas Bundza dovanojo dainų ne tik lietuvių bendrine kalba, bet ir žemaitiškai. Lyriškos jo dainos penktadienio pavakarę susirinkusius skuodiškius užbūrė, nuramino jų širdis, privertė pamiršti rūpesčius, o sielas pripildė švelnumo.
Vakarą kūrybiškai vedė šių trijų menininkų bičiulė – skuodiškė literatūrologė Dalia Zabitienė. Jinai ne tik pristatė jų nuveiktus darbus, bet ir sugebėjo išklausinėti apie slapčiausius norus, atsitikimus, kuriuos būtų norėję nutylėti, tad susirinkusiems į renginį buvo įdomu klausytis ir žiūrėti.
Ši keturių menininkų viešnagė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje buvo dovana ne tik bibliotekos skaitytojams, bet ir visoms moterims artėjančios kovo 8 – osios dienos proga.

Birutė Strakšytė
Skuodo rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s