Nacionalinė biblioteka išleido naują Genovaitės Tėvelytės-Raguotienės knygą


Picture12016-uosius, Bibliotekų metus, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pasitiko su nauju Genovaitės Tėvelytės-Raguotienės leidiniu „Mylėję knygą“. Mokslininkės, žinomos bibliotekininkystės pedagogės, buvusios Vilniaus universiteto dėstytojos domėjimosi sritys – vaikų skaitybos problemos, lietuvių vaikų periodikos istorija, Lietuvos bibliotekų istorija, skaitytojo santykis su knyga, skaitymo populiarinimas.

Naująją knygą sudaro dvi skirtingos ir drauge susietos dalys. Pirmojoje dalyje „Kad Lietuva skaitytų“ pateikiamos patikslintos ir papildytos mokslinio pobūdžio G. Raguotienės publikacijos iš periodinės spaudos apie tarpukario Lietuvos valstybės knygos įvykius, reiškinius ir žymius žmones: P. Mašiotą, V. Biržišką, V. Steponaitį, I. Kisiną, J. Rimantą, A. Ružancovą, ir kitus gal mažiau bibliotekininkų visuomenei žinomus, bet Lietuvos kultūrai nusipelniusius asmenis. Juos visus vienijo meilė knygai, rūpestis, kad Lietuva skaitytų. „Per juos susisiekiame su tokia problema kaip skaitymas ir lektūra. Apie tai galvodami, nepasiliekame tik praeity, bet, ja remdamiesi, įžengiame ir į šią dieną, kai labiau stinga skaitančiųjų nei skaičiuojančiųjų“, – pratarmėje rašo G. Raguotienė.
Antrojoje knygos dalyje „Viena Zanavykijos giminė. Kronika“ autorė pateikia labiau asmenišką, intymesnį autobiografinį pasakojimą apie kelių kartų Tėvelių giminę, iš kurios pati yra kilusi. G. Raguotienė tikisi, kad „tos giminės sudėtingos, dramatiškos patirtys ir likimai gal bus kiek įdomūs ir kitiems, gal bent mažute dalelyte padės pažinti ir mūsų visų istoriją“.
Knygą papildo nuotraukos, ekslibrisai, rankraščių kopijos, leidinių antraštinių lapų pavyzdžiai, atrinkti iš G. Raguotienės šeimos albumo, žurnalo „Tarp knygų“ archyvo ir Nacionalinės bibliotekos fondų, pateikiama pavardžių rodyklė. Leidinį apipavidalino dailininkė Eglė Valiūtė.
Leidinį galima įsigyti LNB Komunikacijos ir rinkodaros departamento Leidybos skyriuje (Sirvydo g. 4, 01101 Vilnius, tel. (8 5) 263 9111, faks. (8 5) 263 9111, el. p. leidiniu.platinimas@lnb.lt).

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s