„KNYGŲ KALĖDOS“ Skuode – DŽIAUGSMAS BENDRAUTI, SKAITYTI, DALINTIS


11112015_www_600x350Nuo 2015 metų lapkričio 16 d. iki 2016 metų sausio 6 d. po Lietuvą jau penktą kartą keliavo Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojama akcija „Knygų Kalėdos“, kuri kvietė dalyvauti bendrose veiklose, skaityti, bendrauti ir, žinoma, dovanoti knygas Lietuvos bibliotekų skaitytojams. Šiuometinė „Knygų Kalėdų“ akcija kvietė dovanoti knygas, kurios skirtos vaikams ir jaunimui, apdovanoti dėmesiu tuos, kas vieniši- vaikus, senelius globos namuose bei kurti specialų akcijos pristatymo simbolį – knygų eglutę. Prisijungdami prie tokio kilnaus sumanymo, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos darbuotojai suorganizavo 15 „Knygų Kalėdų“ renginių, kurie vyko ne tik bibliotekose, bet ir Mosėdžio parapijos vaikų globos namuose bei Barstyčių vaikų globos namuose. Dovanodamos Knygų Kalėdų džiaugsmą šių vaikų globos namų gyventojams, Barstyčių, Mosėdžio ir Šauklių filialų bei Mosėdžio gimnazijos bibliotekų darbuotojos, ne tik kartu su vaikais skaitė knygas, diskutavo, bet ir dovanojo širdžiai mielas smulkmenas: knygutes, saldumynus, suvenyrus.
Svarbiausias šių susitikimų akcentas – dėmesys vienas kitam, bendravimo skatinimas, buvimo kartu džiaugsmas. Kitose bibliotekose vyko popietės, kurios ne tik vaikus, bet ir suaugusius sujungė bendroms veikloms – pvz. Senamiesčio, Daukšių filialuose buvo sekamos pasakos; Kaukolikų filiale vyko šeimų Knygų Kalėdos su skaitymais, viktorina ir linksmomis užduotimis; Aleksandrijos, Rukų ir Šačių filialuose vyko skaitymai ir žaidimai; Ylakių, Lenkimų, Pašilės filialuose buvo kuriamos knygų eglutės ir t. t. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko Skaitytojų aptarnavimo skyrius akciją pradėjo Skuodo savivaldybės administracijos pastato antro aušto fojė, kur šia proga tąkart pastatyta iš knygų sudėliota eglutė. Šalia jos esanti dėžė, „Knygų Kalėdų“ akcijos metu prisipildė geradarių dovanotomis knygomis, kurių dalis nugabenta Mosėdžio parapijos vaikų globos namams. Vaikų literatūros skyrius „Knygų Kalėdas“ įprasmino edukaciniu žaidimu „Prieškalėdinės aštuoneto kovos“ ir savanorišku darbu, klijuojant knygas, piešiant, karpant eglutes ir pan.

„Knygų Kalėdų“ akcijos, vykusios Skuodo rajone, rezultatas – ne tik prasmingi, šilti renginiai, veiklose dalyvavę savanoriai (71), bet ir bibliotekos bičiulių, skaitytojų dovanos bibliotekoms.

„Knygų Kalėdų“ akcijos metu surinkta 190 knygų, kurias dovanojo 45 organizacijos ir 10 žmonių. Malonia staigmena nudžiugino akcinė bendrovė „ORLEN Lietuva“, padovanojusi 500 Eur naujoms knygoms įsigyti. Krašto bibliotekos bičiuliais vadiname UAB „Kuršastą“, skyrusią 100 Eur ; knygas dovanojusias UAB „Vagos prekybą“, UAB „MG valdą“ ir M. Riomerio Sociologinių tyrimų laboratoriją ir kitas įmones bei organizacijas. Tad Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos darbuotojai nuoširdžiai dėkingi visiems, kas geranoriškai padėjo kurti Knygų Kalėdų stebuklą, juk dovanotos arba už rėmėjų lėšas pirktos knygos džiugins jaunuosius skaitytojus, skatins juo augti ir tobulėti.

Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešosios bibliotekos
vyriausioji metodininkė Gražina Daukantienė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s